1
/
8
1
/
8
$242.99
Claim Coupon
Coupons Details
$242.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$242.99
Price After Coupon
$242.99
Available Coupons
$673.99
64% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU2116452
This spherical chandelier has a simple and modern design, combining a clear glass lampshade and metal materials, suitable for a variety of modern homes.
- As a mini-sized lamp, it is perfect for small spaces such as hallways or above dining tables, injecting a fresh, modern feel into these areas.
- With 3 light sources, it can provide ample light and show the best effect no matter what occasion it is used.
- The use of high-definition transparent glass not only releases light better, but also makes it easier to observe the unique design of the light source, adding visual interest.
- The use of metal ensures the durability and elegant appearance of the lamp, and it is easier to clean and maintain than other materials.
- The installation is extremely simple, the instruction manual is very detailed and the operation is clear, suitable for any indoor space that needs a stylish light source.
Poids et dimensions
| Width | 12" |
| Fixture Height | 14" |
| Rod/Chain/cord Length | 23.5" |
Caractéristiques
Features
What's Included
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Clear Glass |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Color | Black,Gold,Chrome |
| Style | Industrial |
| Number of Lights | 3-Light |
| Material | Metal |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client