1
/
15
1
/
15
$155.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$155.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$155.99
Price After Coupon
$155.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$392.99
60% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21699048
This modern crystal wall lamp, with its elegant cylindrical design and exquisite crystal material, has become a highlight of home decoration. The light shines through the crystal clear crystal, creating a warm and charming atmosphere and giving the space a unique artistic atmosphere.
- The modern design combined with high-quality metal will add a stylish touch to your home.
- Crystal is transparent and strong, which can effectively increase the refraction and diffusion of light, making the light softer.
- The simple cylindrical shape allows it to be easily integrated into any interior style, taking up little space while looking beautiful.
- The hard-wired power supply design ensures a stable power supply, while the easy installation provides convenience for users.
Poids et dimensions

| Fixture Depth | 4" |
| Height | 14.5" |
| Length | 5" |
| Width | 4" |
Caractéristiques
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Crystal |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | with Crystal |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Chrome,Coppery |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Crystal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client