1
/
27
1
/
27
$48.99
Claim $8.33 Coupon
Coupons Details
$40.66
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$48.99
17%
Off Over $0.00
-$8.33
Price After Coupon
$40.66
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REMBOURSEMENT
Événement de remboursement d'impôt
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NOUVEAU10
10 % de réduction sur votre première commande
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PRINTEMPS
Rafraîchissement printanier
$131.99
63% de réduction
Frais d’expéditioncalculé à la caisse.
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21690177
The appearance of this pendant light is based on modern simplicity. The white pleated lampshade is matched with natural wood material, presenting an elegant and fresh decorative effect. It seems to be gently integrated into the space, adding endless warmth and style to the kitchen.
- The modern style design highlights fashion and suits any home style.
- Backed by natural wood, the lampshade is made of premium white fabric, which is durable and easy to clean.
- The lights provide soft lighting while supporting a variety of bulb types, such as LED and incandescent.
- Ideal for kitchen islands, its compact size ensures a perfect fit without overwhelming the space.
- With direct power connection and adjustable height, it is easy to install and suitable for all home environments.
Poids et dimensions

| Length | 12",12.5",14",15",16",27.5",38",45",9" |
| Width | 12",12.5",14",15",16",9" |
| Fixture Height | 10.5",8",8.5" |
| Canopy Width | 12",14",16",23.5",27.5",39.5" (100.33cm) |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Caractéristiques
What's Included
Features
Assembly
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Glass Type | Fabric |
| Feature | Hanging |
| Fixture Type | Pleated |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Canopy Shape | Linear,Round |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide),Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light,3-Light |
| Material | Wood |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Color | Beige |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client