1
/
13
1
/
13
$623.99
Claim Coupon
Coupons Details
$623.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$623.99
Price After Coupon
$623.99
Available Coupons
$2,129.99
71% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21884423
This modern bar chair has a stylish design that will suit any interior style, and is particularly suitable for open kitchens and breakfast bar areas.
- The seat is padded with comfortable fabric, providing a high-quality sitting experience so that you will not feel tired even after using it for a long time.
- The solid wooden frame, made from Ash wood, ensures durability and long-term stability of the product.
- The bar chair has no armrests, which enhances the sense of space and is convenient for multiple people to use at the same time, making it very suitable for social occasions.
- The four-legged base design provides excellent support performance, making your chair safer and more reliable.
Poids et dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 32" (82 cm),37" (95 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 24.5" (62 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 21.5" (55 cm),22" (56 cm) |
| Seat Height - Floor to Seat | Counter Stool(26"H),Bar Stool(30"H) |
| Seat Length - Side to Side | 24.5" (62 cm) |
| Seat Width - Front to Back | 21.5" (55 cm),22" (56 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Color | Black,Wood Color,Walnut |
| Base Color | Natural,Black,Brown |
| Seating Color | Gray,Black,White |
| Style | Modern |
| Seat Style | Saddle |
| Base Type | Four Legs |
| Frame Material | Wood |
| Seating Material | Fabric/ Upholstered |
| Frame Wood Species | Ash |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Back Heights | Low Back |
| Seat Back | With Back |
| Feature | Armless |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Swivel | Fixed |
| Stackable | Non-Stackable |
| Foldable | Fixed |
| Arms Included | Armless |
| Footrest Included | With Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client