1
/
10
1
/
10
$1,463.99
Claim Coupon
Coupons Details
$1,463.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,463.99
Price After Coupon
$1,463.99
Available Coupons
$2,178.99
33% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21453434
This modern blue leather rocking chair offers the perfect relaxation experience with its elegant wingback design and comfortable seat cushions. Whether it is placed in the living room, bedroom or balcony, it will add a touch of style and comfort to your space.
- Modern style design, suitable for various home decoration.
- Made of high-quality genuine leather, it is durable and easy to clean.
- The 42-inch wide seat ensures a comfortable sitting or lying experience.
- Suitable for various usage scenarios, whether it is reading, taking a nap or enjoying the sun.
- Comfortable armrest design improves overall comfort.
Poids et dimensions

| Ottoman Included | With Ottoman |
| Overall Height - Top to Bottom | 34.5" (88 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 35" (89 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 42" (107 cm) |
| Seat Length - Side to Side | 24.5" (62 cm) |
| Weight Capacity | 299 lbs to 397 lbs |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (32" - 52") |
| Back Style | Wingback |
| Color | Blue |
| Leg Color | Black |
| Leg Material | Metal |
| Material | Upholstered |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Product Type | Indoor |
| Seating Capacity | Seats 1 |
| Style | Modern |
| Arm Type | Recessed Arm |
| Nailhead Trim | Without Nailhead Trim |
| Pillow Included | Pillow Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Slipcovered | With Slipcover |
| Stain Resistant | Stain Resistant |
| Swivel | Non-Swivel |
| Tufted | Untufted |
| Upholstered | Upholstered |
| Upholstery Material | Genuine Leather,Leather |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client