1
/
13
1
/
13
$364.99
Claim Coupon
Coupons Details
$364.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$364.99
Price After Coupon
$364.99
Available Coupons
$840.99
57% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21689783
This modern chandelier features a unique geometric design that will add a personal, artistic touch to your space.
- The exquisite ceramic lampshade is perfectly combined with the chrome alloy material, creating a modern and high-end texture.
- The multi-light source design is suitable for large spaces and can be used in various occasions such as living rooms, restaurants and lobbies to enhance the brightness of the space.
- The elegant modern style attracts the eye and is an ideal choice for both home and commercial spaces, easily enhancing the interior decoration taste.
- Easy to install and maintain, the durable material ensures it remains in like-new condition even after long-term use.
Poids et dimensions

| Length | 21.5",26" |
| Width | 21.5",26" |
| Fixture Height | 22",24.5" |
| Canopy Width | 4" |
| Adjustable Hanging Length | Unadjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 12" |
Caractéristiques
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Down |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Ceramics |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Chrome |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 3-Light,6-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client