1
/
24
1
/
24
$1,774.99
Claim $301.75 Coupon
Coupons Details
$1,473.24
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,774.99
17%
Off Over $0.00
-$301.75
Price After Coupon
$1,473.24
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REMBOURSEMENT
Événement de remboursement d'impôt
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NOUVEAU10
10 % de réduction sur votre première commande
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PRINTEMPS
Rafraîchissement printanier
$4,687.99
62% de réduction
Frais d’expéditioncalculé à la caisse.
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21695854
This modern grey wooden double chest of drawers is not only a storage solution, but also a decorative piece for your home. Its simple design and high-quality materials will add a touch of sophistication to your bedroom.
- Style: Simple and modern style, suitable for a variety of home decoration.
- Material: high quality wood, strong and durable, environmentally friendly.
- Usage scenario: Suitable for placement in bedrooms and living rooms, providing abundant storage space.
- Color choice: A variety of gray tones and cream white are available, easy to match.
- Unique selling point: The large countertop can be used to place decorations or mirrors to enhance the beauty of the space.
Poids et dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 31.5" (80 cm),39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),55" (140 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Foldable | Non-foldable |
| Lacquered Finish | Unlacquered Finish |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Woven | Non-Woven |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Painted | No Painted |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Carved Wood | Carved Wood Not Included |
| Usage | Living Room |
| Textured | Untextured |
| Number of Drawers | 10,6,8 |
| Color | Grey,Ivory,Light Gray |
| Handle Color | Black |
| Handle/Accent Material | Metal |
| Height | Low (Under 36 in.),Standard (36 - 50 in.) |
| Length | Standard (38 - 58 in.) |
| Material | Wood |
| Orientation | Horizontal |
| Product Type | Double Dresser |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 47"L x 16"W x 31"H,47.2"L x 15.7"W x 39.4"H,55"L x 16"W x 31"H,55.1"L x 15.7"W x 39.4"H |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Cable Management | Cable Management Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Feature | Solid Wood |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client