1
/
12
1
/
12
$299.99
Claim Coupon
Coupons Details
$299.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$299.99
Price After Coupon
$299.99
Available Coupons
$495.99
40% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21970243
This bookcase has a modern design, simple yet elegant, and fits perfectly into any home decoration.
- The overall material is high-quality bamboo, which is not only environmentally friendly and durable, but also gives the product a unique natural texture.
- The gray appearance and vertical design make this bookshelf an effective space saver whether it is placed in the living room, study or bedroom.
- The bookcase comes with two drawers and a composite door, providing private storage space, helping you to easily organize various items and keep the room tidy and organized.
- The medium-height design makes it easy for adults and children to take and put books, making full use of the vertical space and enhancing the cultural atmosphere of the entire space.
- This bookshelf is perfect for creating a personal reading nook. It can not only organize books properly, but also display collections or decorations, increasing the decorative value of the room.
Poids et dimensions

| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),12" (30 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 62.5" (159 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Size | 12"L x 15"W x 63"H,24"L x 15"W x 63"H |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Bamboo |
| Shelf Material | Bamboo |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.),Narrow (Under 20 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client