1
/
16
1
/
16
$1,751.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,751.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,751.99
Price After Coupon
$1,751.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,607.99
51% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21661107
This modern sideboard is a great addition to your dining room with its simple and stylish design. Whether you need more storage space or want to add a touch of elegance, its wide range of sizes and colors will meet all your needs.
- Fashionable and modern style: simple design, suitable for various home styles.
- Durable Material: Made of high-quality material to ensure long-term use.
- A variety of size options: choose the appropriate size according to different room spaces.
- Abundant storage space: multiple cabinet door design for convenient classified storage.
- Easy to clean: Anti-fouling surface treatment makes it easy to maintain the appearance like new.
Poids et dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Microwave Shelf | Microwave Shelf Not Included |
| Storage Included | Storage Included |
| Double Oven | Not Double Oven |
| Kitchen Appliance Storage | Kitchen Appliance Storage Not Included |
| Doors Included | With Door(s) |
| Sink Included | Sink Not Included |
| Countertop | Countertop Included |
| Tilt Out Trash Cabinet | Not Tilt Out Trash Cabinet |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Wall Bridge | Not Wall Bridge |
| Free Standing | Freestanding |
| Pull Out Shelves | Not Pull-Out Shelf |
| Outdoor Use | No |
| Furniture Mobility | Non Removable |
| Usage | Living Room |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Floor |
| Painted | No Painted |
| High Gloss | Not High Gloss |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75"),Wide(Over 75") |
| Color | Grey |
| Countertop Material | Stone |
| Material | Wood |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 39"L x 16"W x 33"H,47"L x 16"W x 33"H,55"L x 16"W x 33"H,63"L x 16"W x 33"H,71"L x 16"W x 33"H,78.7"L x 15.7"W x 33.5"H |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Silverware Tray | Silverware Tray Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Product Care | Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor.,Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client