1
/
93
1
/
93
$465.99
Claim Coupon
Coupons Details
$465.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$465.99
Price After Coupon
$465.99
Available Coupons
$603.99
23% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21578793
This Bar Stool is full of modern style, with simple and smooth lines and bright colors outlining a fashionable outline, showing an extraordinary sense of art. Its design contains a love for life in every corner and arc, making people want to be in such an environment and enjoy a relaxing and pleasant time.
- The lightweight and sturdy plastic material brings a unique texture and is easy to clean, combining durability and practicality.
- The moderate chair back angle and seat height perfectly match ergonomics, providing an elegant and comfortable feeling for every rest.
- The colorful choice adds vitality to the space. Whether it is a home bar or a public occasion, this chair can easily blend in and enhance the overall atmosphere.
- The simple and modern design is perfectly suitable for various interior styles and is the finishing touch in the space layout.
- The non-slip foot pad design ensures the safety of the user while protecting the floor from scratches.
Poids et dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 34.5" (88 cm),38.5" (98 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19" (49 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 19" (49 cm) |
| Seat Height - Floor to Seat | Bar Stool(29"H),Counter Stool(26"H) |
| Seat Length - Side to Side | 14" (36 cm) |
| Seat Width - Front to Back | 15" (39 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Seat Back | With Back |
| Back Heights | Low Back |
| Base Color | Beige,Black,Brown,Gray,Green,White,Yellow |
| Base Type | Four Legs |
| Color | Apricot,Black,Ginger,Green,Grey,Light Green,Off-White,White |
| Frame Material | Plastic/Acrylic |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set,4 Piece Set,6 Piece Set,8 Piece Set |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Seat Style | Saddle |
| Seating Color | Beige,Black,Brown,Gray,Green,White,Yellow |
| Seating Material | Plastic / Acrylic |
| Style | Scandinavian |
| Arms Included | Armless |
| Feature | Armless |
| Foldable | Non-Foldable |
| Footrest Included | With Footrest |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Popular Sizes | 25 inches,29 inches |
| Stackable | Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client