1
/
14
1
/
14
$121.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$121.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$121.99
Price After Coupon
$121.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$385.99
68% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21819954
With its elegant cylindrical design and combined textures of stone and brass, this modern pendant light perfectly showcases the stylish aesthetic charm and becomes an eye-catching focal point in the kitchen.
- The lamp has a modern style and is suitable for any home decoration, especially for minimalist kitchens.
- The carefully selected stone and metal materials ensure that the products are strong and durable.
- Suitable for kitchen island pendant light settings, bringing a warm lighting experience to the kitchen.
- Supports direct wired connection, easy installation and maintenance, making your daily use more convenient.
Poids et dimensions

| Length | 5",6" |
| Width | 5",6" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Caractéristiques
What's Included
Features
Assembly
| Color | Brass,Walnut |
| Style | Modern |
| Shape | Cylinder,Dome |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal,Wood |
| Shade Material | Stone |
| Shade Color | Gray,White |
| Mounting Type | Rope |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent,Bi-pin |
| Fixture Type | Cylinder,Dome |
| Feature | Hanging |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27,G9 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client