1
/
101
1
/
101
$526.99
Claim $89.59 Coupon
Coupons Details
$437.40
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$526.99
17%
Off Over $0.00
-$89.59
Price After Coupon
$437.40
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REMBOURSEMENT
Événement de remboursement d'impôt
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NOUVEAU10
10 % de réduction sur votre première commande
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PDAY18
Soldes du jour des présidents
$1,535.99
66% de réduction
Frais d’expéditioncalculé à la caisse.
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21437522
This transparent bar stool stands out for its modern and stylish design, as light and flexible as a work of art that blends into any environment.
- The high-quality polycarbonate material gives the stool extremely high transparency and gloss, presenting a luxurious and exquisite visual effect.
- Strong and durable yet lightweight and easy to move, it is suitable for a variety of home and commercial environments such as kitchens, bars and cafes.
- The ergonomic design provides excellent sitting comfort and you will not feel tired even after long-term use.
- A variety of color options create a perfect match for different decoration styles and enhance the modern feel of the space.
- The anti-slip pad design ensures safety during use, while preventing floor scratches and providing protection for users.
Poids et dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 25.5" (65 cm),29.5" (75 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (34 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 13" (34 cm) |
| Seat Height - Floor to Seat | Bar Stool(30"H),Counter Stool(26"H) |
| Seat Length - Side to Side | 11.5" (29 cm) |
| Seat Width - Front to Back | 11.5" (29 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Seat Back | Backless |
| Back Heights | Backless |
| Base Color | Black,Blue,Glass/ Clear,Gray,Purple,Red,Yellow |
| Base Type | Four Legs |
| Color | Amber,Black,Clear,Dark Blue,Grey,Light Blue,Purple,Red,Yellow |
| Frame Material | Plastic/Acrylic |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set,4 Piece Set,6 Piece Set,8 Piece Set |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Seat Style | Round |
| Seating Color | Black,Blue,Clear,Gray,Red,Violet,Yellow |
| Seating Material | Plastic / Acrylic |
| Style | Modern |
| Arms Included | Armless |
| Feature | Footrest |
| Foldable | Non-Foldable |
| Footrest Included | With Footrest |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Popular Sizes | 26 inches,30 inches |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client