1
/
9
1
/
9
$608.99
Claim $103.53 Coupon
Coupons Details
$505.46
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$608.99
17%
Off Over $0.00
-$103.53
Price After Coupon
$505.46
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REMBOURSEMENT
Événement de remboursement d'impôt
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NOUVEAU10
10 % de réduction sur votre première commande
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PDAY18
Soldes du jour des présidents
$1,025.99
41% de réduction
Frais d’expéditioncalculé à la caisse.
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21703878
Add a vintage touch to your home with this wooden X-back bar stool, ideal for modern home decor.
- Made of natural wood, it has a delicate texture and is durable.
- The unique design is suitable for various home scenes, such as kitchen, dining room or open-air balcony.
- The classic X-shaped backrest design provides comfortable support for long periods of use.
- The simple yet elegant shape can be easily integrated into different home styles, adding a touch of natural charm to your space.
Poids et dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 43" (110 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 16" (41 cm) |
| Seat Height - Floor to Seat | Bar (28"-33") |
| Seat Length - Side to Side | 16" (41 cm) |
| Seat Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Seat Back | With Back |
| Base Material | Wood |
| Boucle | Not Boucle |
| Tufted | Untufted |
| Back Style | X Back |
| Usage | Bistro |
| Portable | Non-Portable |
| Furniture Mobility | Non Removable |
| Nailhead Trim | Without Nailhead Trim |
| Back Heights | Low Back |
| Base Color | Black,Natural |
| Base Type | Four Legs |
| Color | Black,Natural |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Birch,Oak |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Seat Style | Square |
| Seating Color | Natural Finish |
| Seating Material | Wicker/Rattan |
| Style | Farmhouse / Country |
| Arms Included | Armless |
| Feature | Footrest |
| Foldable | Non-Foldable |
| Footrest Included | With Footrest |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Popular Sizes | 29 inches |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client