1
/
13
1
/
13
$552.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$552.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$552.99
Price After Coupon
$552.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$854.99
35% de réduction
17 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21890429
This modern white metal glass door bookshelf is a practical and beautiful storage option. Whether it is used in the home or office, it can effectively transform a messy space and enhance the overall atmosphere of the room.
- The six-layer design provides ample storage space, making it easy to sort and store books and other collections, keeping the space neat and tidy.
- The glass door not only enhances the modern feel of the bookshelf, but also effectively prevents dust, while allowing your collection to be clearly seen, increasing the practicality of the product.
- The vertical design is suitable for various room layouts and can make full use of vertical space. It is suitable for creating a unique reading corner or displaying personalized collections.
- The closed back design adds stability to the bookshelf and provides additional aesthetic value, suitable for any modern home style.
- A variety of sizes are available to choose from, which can flexibly adapt to different space requirements and meet personal customization needs.
Poids et dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm),23.5" (60 cm),35.5" (90 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 79" (200 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Size | 28"L x 14"W x 79"H,39"L x 14"W x 79"H,23.6"L x 13.8"W x 78.7"H,31.5"L x 13.8"W x 78.7"H,35"L x 14"W x 79"H |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Metal |
| Shelf Material | Metal |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client