1
/
20
1
/
20
$373.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$373.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$373.99
Price After Coupon
$373.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$876.99
57% de réduction
18 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21667392
This bedside table attracts the eye with its modern and simple design, with elegant lines flowing in every detail, perfectly integrating into any sophisticated bedroom environment.
- Made of high-quality leather material, it is soft and resilient to the touch. It is not only visually high-end, but can also easily withstand daily wear and tear.
- The two-tier drawer design provides ample storage space, keeping your beautiful items within easy reach while keeping them tidy.
- Durable material and sturdy construction ensure this nightstand remains stable and safe during everyday use.
- The elegant metal handles complement the overall design and make opening and closing the drawer a pleasure every time.
- The bottom is equipped with a non-slip pad to ensure safety and stability on any floor surface, adding peace of mind when using it.
Poids et dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Caractéristiques
What's Included
Features
Warranty
| Baskets | Without Basket |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Foldable | Non-Foldable |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 16"L x 16"W x 20"H,18"L x 16"W x 20"H,20"L x 16"W x 20"H |
| Base Color | Black,Gold |
| Color | Champagne/ Gray,Dark Gray,Grey,Light Gray,Off-White,White |
| Countertop Material | Stone |
| Frame Material | Wood |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client